ТРАДИЦИОНЕН ОБЩИНСКИ КОНКУРС „МОЯТА БЪЛГАРИЯ 2021”

ПОСВЕТЕН НА 143 ГОДИНИ ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ

На 25 февруари 2021 г., в Актовата зала на СУ "Никола Вапцаров" се проведе Общинският ученически конкурс за изпълнение на поезия „ЗА БЪЛГАРИЯ - СЪКРОВЕНО”.  Участниците в конкурса се състезаваха в четири възрастови групи: I-II  клас, III- IV клас, V-VII клас и VIII-XII клас. Всички деца получиха Грамота за участие, а във всяка възрастова група бяха присъдени I, II и III награда. Наградите бяха осигурени от Община Айтос. С оценката се зае компетентно жури в състав: Ирина Джингалова- преподавател по български език и литература в СУ „Христо Ботев” гр.Айтос, Лиляна Тангарджиева- Старши учител, преподавател по български език и литература в СУ „Н.Й.Вапцаров” гр.Айтос, Росица Рачева- преподавател по български език и литература в ОУ „Христо Ботев” с. Пирне, Жулиета Стоянова- преподавател в начален етап в ОУ „Христо Ботев” с. Мъглен, Лиляна Запрянова- старши учител в ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” с. Карагеоргиево, Йорданка Йорданова- преподавател по български език и литература език в ПГСС „Златна нива” гр.Айтос, Минка Ангелова- старши учител в ОУ „Атанас Манчев” гр.Айтос, Венета Пейчева- преподавател по български език и литература в ОУ „Светлина” с. Тополица. Само в две възрастови групи бяха представени колективни изпълнение - вижте класирането:

Възрастова група III-IV клас

  1. място: Група „Ръченица” с ръководител: Станка Миткова - СУ „Н.Й.Вапцаров” гр. Айтос, Рецитал по стихове на Таньо Танев;
  2. място: Група „Изворче на мъдростта” с ръководители: Пенка Караганчева и Мариян Вълчев - ОУ „Христо Ботев” с. Пирне, Литературно-музикална композиция „Аз съм вечната майка България”;
  1. място: Група ученици от 3 клас с ръководител: Петя Стоянова- ОУ „Христо Ботев” с. Мъглен; Поетична композиция „Какво си, Българийо мила?”

Възрастова група V-VII клас

  1. място: Школа за слово, мелодия, театър „Генгерче” с ръководител: Татяна Йотова- СУ „Христо Ботев” гр. Айтос, По авторски текст на Т. Йотова „Добре дошли в България”.
  2. място: ОУ „Атанас Манчев” гр. Айтос.  Поетична композиция „Българийо, родино моя!” с ръководител Донка Аврамова- ОУ „Атанас Манчев” гр. Айтос.

     Индивидуални изпълнители:

       Възрастова група I-II клас

  1. място: Андреа Андреас Пелковски- 1 клас, „Българио”, ръководител: Катя Велева- СУ „Христо Ботев” гр. Айтос;
  2. място: Надежда Максимова Фотева- 2 клас, „България”, с ръководител: Росица Рачева- ОУ „Христо Ботев” с. Пирне;

2.   място: Али Дурмуш Дурмуш- 2 клас, „Децата на България”, с ръководител:                               Дилек Ибрям- СУ „Христо Ботев” гр. Айтос;

      3.    място:  Назлъ Хасан Адем- 1 клас, „Родина”, с ръководител: Нуртен Ахмед- ОУ      „Христо Ботев” с. Мъглен;

3.    място: Айше Бейтула Ахмед- 1 клас, „България”, с ръководител: Юмюгюл Мурад- ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” с. Карагеоргиево;

Възрастова група III-IV клас

  1. място: Габриела Станимирова Даскалова- 3 клас, „Балада за България”, с ръководител: Донка Костова- ОУ „Светлина” с. Тополица;
  2. място: Георги Василев Иванов- „Родина”, с ръководител: Анушка Манолова- СУ „Н.Й.Вапцаров” гр. Айтос;

2.   място: Кристиян Николаев Джамбазов- 4 клас, „Родна земя”, с ръководител: Мариана Панайотова- ОУ „Атанас Манчев” гр. Айтос;

 3.   място: Раян Николаев Филипов- 3 клас, „Хаджи Димитър”, с ръководител:  Донка Костова- ОУ „Светлина” с. Тополица;

       3.   място: Валерия Димитрова Колева- 4 клас, „Молитва за България”, с  ръководител: Стойка Ангелова- СУ „Христо Ботев” гр. Айтос.

Възрастова група V-VII клас

  1. място: Ашли Юлиянова Хайдарова- 6 клас, „Балада за България”, с ръководител: Красимира Георгиева- ОУ „Светлина” с. Тополица;
  2. място: Даниел Веселинов Стоянов- 7 клас, „Родна земя”, с ръководител: Росица Рачева- ОУ „Христо Ботев” с. Пирне;

2.   място: Нора Николаева Милякова- 7 клас, „Към родината”, с ръководител: Красимира Георгиева- ОУ „Светлина” с. Тополица;

3.   място: Павел Атанасов Унаров- 7 клас, „България”, с ръководител: Росица Рачева- ОУ „Христо Ботев” с. Пирне;

3.   място: Хелин Басри Сабри- 6 клас, „Хаджи Димитър”, с ръководител: Нериман Ахмедова- ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” с. Карагеоргиево.

 Възрастова група VIII-XII клас

  1. място: Никола Стоянов- 10 клас, „Родина”, с ръководител: Ирина Максимова- СУ „Христо Ботев” гр. Айтос;
  2. място: Димитър Илиев Демирев- 11 клас, „Хроника за Търновград”, с ръководители: Недка Ананиева и Йорданка Йорданова- ПГСС „Златна нива” гр. Айтос;

2.   място: Живко Живков Жеков- 9 клас, „След Старозагорския бой”, с ръководител: Златена Тодорова- СУ „Н.Й.Вапцаров” гр. Айтос;

3.   място: Фатима Орхан- 9 клас, „Тук е България”, с ръководител: Ирина Максимова- СУ „Христо Ботев” гр. Айтос.

Поощрителни награди:

  1. Анна-Мария Каменова Бранкова и Али Ниязи Али с ръководител: Ивелина Кънева, възрастова група V-VII клас, СУ „Н.Й.Вапцаров” гр. Айтос;
  2. Дуйгу Ерол Осман и Румен Руменов Касабов с ръководител: Гюлсюм Феимова, възрастова група I-II клас, СУ „Н.Й.Вапцаров” гр. Айтос.

 

Снимки